Laminace řas a obočí

Laminace řas je metoda, při které dochází ke změně tvaru, objemu a barvy řas. Princip je podobný jako u trvalé na vlasy. Nejprve se řasy přilepí pomocí nedráždivého lepidla k natáčce, jejíž velikost se odvíjí od délky řas. Na nalepené řasy se nanese na 15 minut speciální gel, který rozpojí chemické vazby v řasách, vytvoří se jiné vazby a dojde k ohnutí řas. Následně se na řasy na 15 minut nanese neutralizační přípravek a poté se vše smyje a pomocí mokrého tamponu se odlepí natáčka. Řasy se poté obarví a po smytí barvy se nanese na řasy speciální výživná směs vosků, olejů, keratinu a dalších látek, které proniknou do otevřené struktury řas. Řasy se vyživí, vyplní, zvětší objem a jsou pevnější. Po této aplikaci je potřeba řasy 24 hodin nemáčet, nelíčit, nechat výživné a zpevňující složky ukotvit ve struktuře řas. Tento úkon trvá asi 1,5 hod. Ohnutí řas vydrží po celou dobu životnosti řasy, to je asi tři měsíce. Řasy postupně vypadávají a zároveň rostou nové. Barva a výživa se opakuje zhruba po měsíci, což je úkon asi na 30 minut.

Laminace řas má u silných a delších řas efekt řasenky. U kratších a slabších řas se tento efekt očekávat nedá, nicméně řasy jsou přesto výraznější i bez líčení a při nanesení řasenky je efekt laminací výrazně zesílen. Laminace řas je vhodná pro každého, kdo chce zvýraznit řasy přirozeným způsobem.

Laminace obočí je vhodná pro nevýrazné obočí se slabými chloupky nebo pro "neposedné", pokroucené nebo rozcuchané obočí. Pokud je obočí silné a má nežádoucí tvar, je potřeba ho před laminací speciálním přípravkem změkčit. Obočí se vyčeše do požadového tvaru a stejně jako u laminace řas se nanese ztrvalující gel a neutralizér, obočí se obarví a nanese se výživný filer jako u řas. Následná péče je stejná jako u laminace řas. 

 

Laminace delších řas 

 

 

Méně výrazné obočí před a po laminací

 

 

Laminace delších řas 

 

Laminace slabého nepravidelného obočí

 

Laminace středně dlouhých řas

Laminace méně výrazného obočí

Laminace velmi krátkých řas

Laminace delších řas

Laminace dlouhých a silných řas + úprava a obarvení obočí světle hnědou barvou